Фестиваль

Тема третього міжнародного фестивалю прогресивної музики та цифрового мистецтва NextSound – вихід за рамки стандартного сприйняття. Три осінніх дня буде діяти відкрита фестивальна лабораторія, де кожен, хто прийде, стане одночасно і піддослідним, і дослідником.

22 жовтня, напередодні двох музичних ночей, працюватиме освітній майданчик – лекторій про музику та медіа-арт.

23 жовтня – колективний сеанс занурення. Це досвід, який не може залишитися непоміченим. Музика, що знімає шар за шаром емоції, втому, егрегори та забобони. Звуки, що пробираються у мозок, у найтонші процеси, яким підконтрольне вироблення дофаміну, серотоніну й окситоцину. Гормонально-танцювальна терапія. Вченими давно доведено, що гарна музика заспокоює і повертає смак життя ефективніше, ніж ліки. Втім, це не скасовує радості чистого експерименту, і перевіряти це на собі, щонайменш, приємно.

24 жовтня – важкі фізичні навантаження. Тільки танці, тільки чистий біт. Ніякого нойза і ембієнту. Ніякого опору. Тоталітарний режим ритму. Спроби контролювати своє тіло ні до чого – воно краще знає, як йому вбудуватися в цю величезну рухому інсталяцію. Музиканти переходять межі своєї професії, розчиняючись в ремеслі художників, малюють картини з живих людей. І ця картина радості повного поневолення. А домінанта музики – мабуть, один з найкращих варіантів опинитися в пасивному положенні.

Деталі – незабаром.

Організатори фестивалю – авант-лейбл Nexsound, заснований в 2000 легендою української експериментальної сцени Андрієм Кириченком. 15 років роботи лейблу – це участь у всіх культових європейських фестивалях сучасної музики та медіа-арту, більше 60 релізів, зокрема Muslimgauze, Kim Cascone, Francisco Lopez та інших, співпраця з Staalplaat, Soleilmoon, A-Musik, Ploр.

E-mail: festival [(at)] nexsound [(dot)] org

 

Кириченко, будучи особою української андеграундної сцени, зміг не тільки випустити близько 50 власних альбомів на японських, голандських, німецьких і французьких лейблах, він зумів створити свій власний майданчик для просування експериментальної музики. Тепер Nexsound – це не тільки records-платформа, а й міжнародний мультидисциплінарний фестиваль.

Народився в 1976 в місті Харкові, Україна. Музично активний з 1991. У 2000 Андрій створює Nexsound records як платформу для видання та просування сучасної музики з України. З 2004 Андрій – крос-жанровий експериментальний музикант, що об’єднує акустичну і цифрову естетики, шум і мелодії. До теперішнього часу під всіма псевдонімами Андрій видав близько 50 альбомів на таких лейблах як Spekk/Японія, Staalplaat/Нідерланди, Ad Noiseam/Німеччина, Bip-hop/Франція, Neo-ouija/Німеччина та ін. Спільні роботи з Francisco Lopez, Kim Cascone, Anla Courtis, Sara Lunden, Jeff Surak та ін. У 2006 номінований Qwartz electronic music awards в двох категоріях “Відкриття” і “Найбільш обіцяючий музикант” і нагороджений в категорії “Відкриття”. У 2006 – 2007 куратор міжнародного фестивалю *Деталі Звуку*, Київ. У 2008-2009 куратор українського журналу про сучасну музику *Гуркіт*. Учасник української експозиції на 52-му Венеціанському біенале.
E-mail: andrey [(at)] nexsound [(dot)] org

Аіда Юнусова

Форми, формулювання. комунікація та коментарі. Досвід роботи як у суто андеграундних, так і в мейнстрімових культурних проектах, серед яких міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST та міжнародний фестиваль архітектури та урбаністики CANactions.

 

nwgO8eYpYbA

Арсеній Самолевський
Дизайнер фестивалю
https://www.facebook.com/Arseny.Samolevsky