MARK FELL presents SENSATE FOCUS


Mark Fell презентує проект Sensate Focus (UK)

У своєму, мабуть, головному дітищі він не підписує треки, замінюючи, втім, звичні сторону A і сторону B на сторону X і сторону Y, – що цілком відповідає духу його живого техно зі своєю власною ДНК. Sensate Focus організований за принципом “відкритого мікрофона”. У різний час у студії до нього приєднуються то фін Владислав Делей, то сусід по Шеффілду і клієнт Warp Records, учасник проекту Forgemasters Уїнстон Хейзел, то давній співавтор Фелла Мет Стіл. Серед усіх проектів Марка цей найбільш наближений до клубного формату – хоч і надто препарований, але все ж хаус.

Незважаючи на те, що Марк Фелл ввів цілу ідеологію в танцювальній музиці, а про його роботи світові ЗМІ говорять вже як про спадщину, назвати його безпосередньо музикантом складно. Діяльність Фелла знаходиться, швидше, у площині науки. Кожен його твір – це академічне дослідження з акцентом на алгоритмічні та математичні системи. Будучи міждисциплінарним художником він об’єднує рухомі картини, звук, світлові інсталяції, критичні тексти та освітні проекти.

Різноманітність і важливість практики Фелла визнана міжнародними інститутами. Його роботи представлені в Гонконгському національному кіноархіві, Музеях сучасного мистецтва в Барселоні та Лондоні, The Baltic (Гейтсхед, Англія) , La Casa Encendida (Мадрид), Royal Festival Hall (Лондон), The Serpentine (Лондон), The Australian Centre For Moving Image, Artists Space (Нью-Йорк), Issue Project Room (Нью-Йорк), Curtis R.Priem Experimental Media and Performing Arts Center (Нью-Йорк), Lampo/Graham Foundation for Advanced Studies in the Fine Arts (Чикаго), Zentrum für Kunst und Medientechnologie (Німеччина), Hanger Biccoca (Мілан), Thyssen-Bornemisza Art Contemporary (Відень) та ін..

З 2006 року Марк працює на серією проектів під назвою «Атака на тишу» з використанням контрольованого комп’ютером синтезу багатоканального звуку та світлодіодів. «Атака на тишу» замислювалася як відповідь на високо динамічні візуальні ряди, з якими найчастіше працюють інші художники в контексті музики. Замість цього Фелл розробив майже статичний підхід до використання звукових і візуальних структур, які за іронією долі витягнув з сакральної геометрії і звуків, що використовуються в медитації. Це досить складні твори, що зав’язані на ідеї часу, технології та медитативних практик, прагнуть поставити на передній план природу людського сприйняття. «Атака на тишу» – це напад на внутрішнє мовчання.

Марк Фелл досліджує геометричні відносини між рухом, звуком і простором, створюючи при цьому абсолютно психоделічні роботи.

http://www.markfell.com